0

قوانین و مقررات

کاربر گرامی، با تشکر از اعتماد شما در انتخاب بیمچه

 • خواهشمند است موارد زیر را جهت استفاده بهینه از خدمات و برنامه‌های کاربردی بیمچه ، ملاحظه فرمائید.

  ورود کاربران به وب‌سایت بیمچه و استفاده ازخدمات ارائه شده در این وب سایت یا برنامه‌های منتشر‌شده توسط بیمچه به معنای آگاهی از شرایط و قوانین استفاده از این خدمات و پذیرفتن آن می‌باشد. بیمچه متأثر از شرایط و قوانین جمهوری اسلامی ایران، شرایط و قوانین تجارت الکترونیک و قانون حمایت از مصرف‌کننده و بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران می باشد و متعاقبا کاربر نیز موظف به رعایت قوانین مرتبط با کاربر است، بنابراین عمل به قوانین و مقررات سایت به عنوان یک قرارداد الزامی است. لذا خواهشمند است در صورت وجود هرگونه ابهام با کارشناسان ما مشورت نمایید

تعاریف
مشتری، کاربر یا بیمه‌گزار:

 • مشتری یا کاربر یا بیمه‌گزار به فردی گفته می‌شود که با اطلاعات شخصی خود نسبت به ثبت سفارش یا هرگونه استفاده از خدمات بیمچه اقدام نماید. بیمه‌گذار یا کاربر طرف تعهد بیمه‌گر است و با پرداخت حق بیمه جان، مال و مسئولیت خود یا دیگری را برای مدت مشخص و معینی، تحت پوشش بیمه قرار می‌دهد. شخصی که در سامانه بیمچه با استفاده از اطلاعات خود نسبت به ثبت سفارش، خرید یا دریافت خدمات برای شخص سومی اقدام می‌کند، نیز از طرف بیمچه به عنوان مشتری شناخته شده و ملزم به رعایت تمامی قوانین حاکم بین بیمچه و کاربر می‌باشد.

تعریف بیمه‌گر:

 • بیمه‌گر شخصی حقوقی است، که برای ارائه خدمات و محصولات بیمه‌ای، دارای مجوز رسمی از "بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران" می‌باشد و در مقابل دریافت حق بیمه از بیمه‌گذار، تعهد جبـران خسارات و یا پرداخت غرامات ناشي از حوادث احتمالي طبق شرايط مقــرر در بيمه‌نامه را به عهده مي‌گيرد.

نماینده بیمه:

 • کلیه رابطان شرکت‌های بیمه‌ی طرف قرارداد با بیمچه که اصالت و اعتبار فعالیت‌شان از طرف شرکت‌های بیمه فعال در جمهوری اسلامی ایران مورد تائید قرار گرفته باشد و طی استعلامات ادواری بیمچه از بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران مورد تائید قرار بگیرند.

تعریف بیمه شده:

 • مورد بيمه شده، شيء يا شخصي است كه احتمال تحقق خطر يا خطرات مشمول بيمه نامه براي آن، موجب انعقاد بيمه نامه مي‌گردد.

کیف پول:

 • کیف پول عبارت است از موجودی کاربر در سامانه بیمچه که اعتبار آن ممکن است از طریق پرداخت بانکی توسط خود کاربر یا توسط بیمچه به واسطه خرید بیمه‌نامه افزایش یابد.

حریم شخصی:

 • بیمچه متعهد است در حد توان از حریم شخصی شما محافظت نماید و از جدیدترین تکنولوژی‌های موجود جهت حفظ اطلاعات شما استفاده نماید. تمامی مطالب عرضه‌شده توسط بیمچه مانند متن‌ها، طرح‌های گرافیکی، لوگو، موارد قابل دانلود، کپی و تمامی محتوای تولید‌شده توسط بیمچه تحت مالکیت بیمچه محسوب می‌شود و حق هر‌گونه استفاده از آنها در انحصار بیمچه می‌باشد.

شرایط و قوانین اختصاصی

 • - چنانچه یکی از کاربران اپلیکیشن با استفاده از کد معرف خود، شخص دیگری را به سایت معرفی کند و شخص دوم، خدمتی را از طریق کد معرف از سایت خریداری نماید، و سپس بعد از آن به هر طریقی محرز گردد که بیمه‌نامه مذکور، بدون اطلاع یا رضایت شخص دوم به حساب او خریداری شده‌است، در صورت انتساب خرید صورت گرفته به شخص مُعرِف، تخفیف‌های دریافتی شخص معرف از آن خرید، بدون اطلاع دادن به وی از اعتبار او کسر و به اعتبار شخص دوم واریز می‌گردد. در صورت تکرار این عمل برای بار دوم، کلیه اعتبارات کیف پول معرف کسر می‌گردد و بنا به صلاحدید بیمچه ، حساب کاربری شخص مذکور مسدود می‌گردد.
  - کاربر نمی‌تواند کد‌ معرف خود را در هر یک از سامانه‌ها یا پلتفرم‌های تخفیفی که ماهیت انها ارائه تخفیف‌های متنوع می‌باشد، عرضه یا در معرض نمایش بگذارد؛ در صورت مشاهده چنین اعمالی اعتبار کیف پول کاربر، که از طریق استفاده دیگران از کد معرف وی به حساب او افزوده شده، صفر می‌گردد و عرضه کد معرف توسط کاربر به دیگران به معنای موافقت با این امر می‌باشد.
  - به ازای هر باری که دوستانتان از کد معرف شما برای خرید بیمه استفاده می‌کنند، حساب کاربری شما در بیمچه شارژ خواهد شد. مبلغ این اعتبار به نوع بیمه خریداری شده بستگی دارد و سقف آن می تواند 20 میلیون تومان باشد. یعنی اگر مجموع اعتبار حساب کاربری شما به 20 میلیون تومان رسید، باید برای خرید بیمه از آن استفاده کنید. بعد از خرید بیمه، باز هم حساب کاربری شما می‌تواند تا سقف 20 میلیون تومان شارژ شود. در مورد تعداد دفعاتی که اعتبار شما به سقف خود میرسد، محدودیتی وجود ندارد.
  - تمامی قیمت‌های ارائه‌شده در سامانه از طرف نمایندگان بیمه اعلام می‌شود و بیمچه هیچ گونه دخل و تصرفی در قیمت‌ها ندارد. چنانچه تخفیفی از طرف بیمچه بر روی قیمت ها اعمال شود، به کاربر اعلام خواهد شد. از آنجا که محصولات ارائه‌شده در بیمچه وابسته به شرکت‌های بیمه می‌باشد، انصراف از دریافت بیمه‌نامه منوط به قوانین داخلی شرکت صادرکننده‌ی بیمه می‌باشد.
  - چنانچه درخواست مشتری به هر عنوان امکان عملی شدن را نداشته باشد، بیمچه ملزم بوده در اولین زمان ممکن بعد از ارسال درخواست توسط کاربر او را مطلع سازد و در اولین فرصت ممکن، نسبت به عودت وجه پرداختی کاربر اقدام می‌نماید.
  - در بیمه‌های بدنه و بعضی از پوشش‌های بیمه آتش سوزی، بیمه‌های درمان و بیمه عمر، صدور بیمه نامه منوط به بازدید از مورد بیمه یا انجام معاینات پزشکی یا دریافت مجوزات لازم می‌باشد. در این موارد طبیعتا صدور بیمه‌نامه پس از طی مراحل فوق‌الذکر صورت می‌گیرد و ثبت درخواست از سایت بیمچه در موارد فوق به هیچ عنوان به منزله صادر شدن بیمه‌نامه نیست. در موارد مذکور ممکن است لازم باشد پس از کارشناسی تغییراتی در درخواست صورت‌گرفته ایجاد شود که قبل از نهایی شدن به اطلاع مشتری می‌رسد و در نهایت پس از طی مراحل فوق امکان صدور بیمه‌نامه ممکن می‌گردد. هزینه‌هایی که کاربر برای معاینات پزشکی و سایر موارد فوق متحمل می‌گردد، از مقدمات لازم جهت احراز شرایط صدور بیمه‌نامه می‌باشد که برعهده شخص بیمه‌گزار است.
  - در بیمه‌های مسافرتی لازم است بیمه‌گزار بیمه را قبل از ثبت مهر خروج در پاسپورت خریداری نماید؛ در غیر اینصورت بیمه‌نامه صادر شده فاقد اعتبار بوده و هیچ گونه مسئولیتی متوجه بیمچه یا شرکت بیمه نخواهد بود. زمان مناسب برای خرید بیمه از شرکت‌های با قابلیت صدور عادی، ۲۴ ساعت قبل از ثبت مهر خروج از کشور و برای خرید بیمه از شرکت‌های با قابلیت صدور در لحظه، تا لحظه‌ی قبل از ثبت مهر خروج بر روی پاسپورت شخص مسافر است. با توجه به اینکه در بیمه‌های مسافرتی با قابلیت صدور در لحظه، اطلاعات توسط خود بیمه‌گزار وارد می‌شود، مسئولیت هرگونه ثبت اشتباه اطلاعات به عهده وارد کننده اطلاعات است و لازم است بیمه‌گزار تناسب بیمه‌نامه خریداری شده با مدارک مورد نیاز جهت سفر به کشور مقصد را حتما چک نماید.
  - تمامی بیمه‌نامه‌های صادر گشته در بیمچه ، کاملاً مطابق با درخواست مشتری صادر می‌شود. تمام مواردی که مشتری در هنگام خرید در سیستم‌های بیمچه ، اعم از وبسایت و اپلیکیشن وارد می‌نماید، از جمله سابقه‌ی عدم خسارت، سطح پوشش‌های مالی و جانی مورد درخواست، پوشش‌های جانبی تکمیلی بیمه‌نامه و دیگر موارد انتخابی، به عنوان درخواست قطعی مشتری تلقی شده و تمام مسئولیت ناشی از انتخاب‌های انجام شده بر عهده‌ی مشتری می‌باشد. - در صورت ابطال یا فسخ بیمه‌نامه، عودت وجه در اسرع وقت و بعد از طی شدن مراحل قانونی و مقررات بانکی صورت خواهد گرفت.
  - بدیهی است چنانچه به دلیل قصور یا اشتباه بیمه‌گزار در وارد کردن اطلاعات لازم، اختلاف قیمتی با قیمت اولیه در سامانه حاصل شود، بیمه‌گزار در صورت تمایل به ادامه خرید، متعهد به پرداخت ما‌به-التفاوت می‌باشد.
  - حق تغییر شرایط و قوانین سایت، بدون اطلاعیه، برای بیمچه محفوظ بوده و کاربر باید قبل از هر خرید، شرایط و قوانین را بررسی نماید. کاربر با خرید از بیمچه تصدیق می‌نماید که از شرایط و قوانین آگاه بوده و به آن ملتزم می‌باشد.
  - کاربران در ارسال اطلاعات خود به بیمچه موظف به رعایت امانت و صداقت بوده و در صورتی که عامدانه اطلاعات غلطی ارائه دهند، حق پیگیری قضایی برای جبران خسارات وارده برای بیمچه محفوظ است.

محصولات قابل ارائه در بیمچه

 • بیمچه یک سامانه مدیریت و فروش آنلاین بیمه می‌باشد. در بیمچه هیچ گونه کالای فیزیکی که ماهیت فیزیکی آن دارای ارزش باشد، فروخته نمی‌شود. آنچه که کاربر می‌تواند از این سامانه دریافت نماید، خدمات مدیریت بیمه و خرید بیمه‌نامه است. استفاده از خدمات مدیریت بیمه برای کاربر رایگان و خرید بیمه‌نامه برای مشتری شامل هزینه می‌باشد. کلیه بیمه‌های قابل فروش در بیمچه با توجه به درخواست مشتری توسط نمایندگان مورد تائید بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران صادر و برای کاربران مطابق با آدرس ثبت‌شده ارسال می‌گردند.

شیوه ثبت و ارسال سفارش

 • - کاربر موظف است در هنگام ثبت درخواست خرید با آگاهی کامل و اطلاع از شرایط بیمه‌نامه درخواستی خود اطلاعات مورد نیاز جهت خرید بیمه‌نامه جدید را به دقت وارد نماید و در هنگام تحویل بیمه‌نامه جدید نسبت به تحویل بیمه‌نامه قبلی اقدام نماید. چنانچه اطلاعات ارسالی توسط کاربر دارای هرگونه ایرادی باشد یا در هنگام تحویل بیمه‌نامه جدید، بیمه‌نامه قبلی تحویل نگردد، درخواست خرید کاربر غیر معتبر بوده و بیمچه حق پیگیری جهت جبران ضرر و زیان احتمالی را برای خود محفوظ می‌داند. بدیهی است، در صورت نبود شرایط ذکر شده، بیمه‌نامه تحویل داده نمی‌شود. - کاربران می‌توانند نام، آدرس و تلفن شخص دیگری را برای دریافت سفارش خود وارد نمایند و در این صورت تحویل گیرنده هنگام دریافت می‌بایست کارت شناسایی ارائه نماید.
  - کاربران حقوقی برای دریافت فاکتور حقوقی می‌بایست درخواست خود را جداگانه به بیمچه اعلام نمایند.
  - کاربر موظف است جهت نهایی نمودن سفارش، مبلغ بیمه‌نامه شخص ثالث را از طریق درگاه پرداخت درون سایت به صورت آنلاین پرداخت نماید. چنانچه
  امکان پرداخت پس از بازدید وجود داشته باشد، در هنگام ثبت درخواست به اطلاع مشتری می‌رسد و در این صورت نهایی نمودن درخواست منوط به پرداخت آنلاین نمی‌باشد.
  - تحویل سفارش در مکان‌هایی که دارای آدرس قابل استناد نمی‌باشد، همانند اماکن عمومی، امکان پذیر نخواهد بود؛ به استثناء افرادی که به صورت ثابت در آن محل (به عنوان مثال کارکنان فرودگاه‌ها) مشغول فعالیت رسمی باشند.

انصراف از خرید

 • کاربر می‌تواند در هر مرحله قبل از پرداخت مبلغ بیمه‌نامه، از خرید خود انصراف دهد. چنانچه درخواست انصراف پس از پرداخت مبلغ بیمه از طرف مشتری اعلام شود و بیمه درخواستی مشتری هنوز صادر نشده باشد، بیمچه موظف است تمامی مبالغ پرداختی را به مشتری عودت دهد. در صورتی که بیمه درخواستی مشتری صادر شده باشد، عودت وجه منوط به قبول شرکت بیمه جهت ابطال بیمه خواهد بود؛ در غیر این صورت عودت وجه مقدور نمی‌باشد.

مدت قرارداد

 • از لحظه ورود کاربر با نام کاربری اختصاصی خود، کاربر می‌تواند از خدمات بیمچه استفاده نماید. ورود کاربر به معنی قبول همکاری با بیمچه می‌باشد. کاربر می‌تواند در هر لحظه از حساب کاربری خود خارج شود یا اپلیکیشن بیمچه را از روی دستگاه خود حذف نماید؛ اما این موضوع به منزله انصراف از همکاری با بیمچه نمی‌باشد. جهت خاتمه‌ی همکاری کاربر می‌تواند درخواست خود را از طریق تلفن 021-57917210 به پشتیبانی بیمچه اعلام نماید. بیمچه تلاش دارد تا در تمام احوال نسبت به ارائه‌ی خدمات مطلوب به مشتری جهت حفظ همکاری اقدام نماید؛ ولی در صورت درخواست مشتری نسبت به حذف اطلاعات مشتری و قطع همکاری اقدام خواهد نمود. لازم به ذکر است استفاده از خدمات بیمچه هیچ محدودیتی برای مشتری جهت استفاده از خدمات بیمه‌ای یا سامانه‌های مشابه شرکت‌ها یا اشخاص دیگر ایجاد نمی‌کند.

محدوده جغرافیایی ارائه خدمات

 • در حال حاضر، بیمچه در تمامی استانها ، خدمات فروش بیمه ارائه می‌نماید. خدمات مدیریت بیمه بیمچه منحصر به محدوده جغرافیایی خاصی نمی‌باشد و کاربران از هر نقطه‌ی جغرافیایی می‌توانند از خدمات جغرافیایی مدیریت بیمه استفاده نمایند

راه‌های ارتباطی

 • شما می‌توانید از سرویس‌ها و خدمات بیمچه استفاده کنید یا سفارش خود را اینترنتی ثبت کنید یا با تلفن 02157917210 تماس بگیرید یا با بیمچه چت کنید. آدرس و شماره تلفن اعلامی از طرف مشتری تنها کانال رسمی ارتباط با مشتری می‌باشد و تمامی ارتباطات بیمچه با مشتری از طریق آنها صورت می‌پذیرد. خبر رسانی‌ها در مورد سرویس‌های ویژه، رویدادها و ... توسط بیمچه انجام می‌شود و چنانچه کاربر تمایلی به دریافت نداشته باشد می‌تواند از طریق وب‌سایت یا اپلیکیشن نسبت به مدیریت این موارد اقدام نماید. - ممکن است بیمچه سؤالات نظرسنجی خود را بعد از انجام خرید یا استفاده از سامانه‌ی مدیریت بیمه از طریق پیامک برای مشتری ارسال نماید. مسیرهای ارتباطی رسمی با پشتیبانی‌های بیمچه از جمله شماره تلفن، سامانه پیامکی، ایمیل یا کانال‌های ارتباطی شبکه‌های مجازی در قسمت تماس با ما درج شده و بیمچه فقط از طریق این سامانه‌ها به ارتباط با مشتری می‌پردازد و هر گونه تماس با مشتری تحت نام بیمچه از طریق دیگر موارد سوء استفاده از نام بیمچه محسوب شده و تحت پیگرد قانونی قرار می‌گیرد.